مسئولان محلی در بلخ، می‌گویند که کاروانی از کمک‌های غذایی و غیرغذایی از این ولایت برای دست‌گیری از خانواده‌های آسیب‌دیده‌ی سیلاب‌ها در بغلان، به این ولایت فرستاده شده است.

مرکز رسانه‌های مقام ولایت بلخ، اعلام کرده که به هدایت محمدیوسف وفا، والی این ولایت، نُه موتر پر از کمک‌های انسان‌دوستانه به سمت بغلان فرستاده شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این کمک‌ها پس از چاشت یک‌شنبه، ۲۳ ثور، به پشتیبانی مالی مقام‌های محلی بلخ و بازرگانان برای پشتیبانی و فراهم‌سازی کمک‌های بشری به آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها در بغلان فرستاده شده است.

بشیراحمد بشرانی، رییس مبارزه با حوادث طبیعی بلخ، می‌گوید که این کمک‌ها شامل ۴۰۰ بوری آرد، ۴۰۰ بوری برنج، روغن و گوشت است.

خیمه، پتو، تجهیزات آشپزخانه، پوشاک و کفش، از دیگر کمک‌های غیرغذایی است که به سیلاب‌زدگان در بغلان فرستاده شده است.

بشرانی، می‌‌افزاید که این کمک‌ها می‌تواند نیازمندی‌های نخستین خانواده‌هایی که در جریان سرازیرشدن سیلاب‌ها آسیب دیده اند را، رفع کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در روزهای پسین در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌های مرگ‌‌بار و مدهش در بغلان، تلفات و زیان‌های هنگفت مالی به باشندگان این ولایت وارد شده است.

بر اساس گزارش‌های پخش‌شده، تا کنون جان‌باختن بیش از ۳۰۰ تن از باشندگان بغلان در سیلاب‌های روز جمعه در این ولایت، تأیید شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: