وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان حکومت سرپرست افغانستان، شمار جان‌باختگان سیلاب‌های مرگ‌بار روز جمعه، ۲۱ ثور، در بغلان را ۳۱۵ تن و شمار زخمیان را ۱۶۳۰ تن اعلام کرده است.

این وزارت، امروز (یک‌شنبه، ۲۳ ثور) در حساب کاربری اکس خود نوشته که در این سیلاب‌ها، ۲۶۶۵ خانه به ‌گونه‌ی کلی و قسمی ویران و ۱۰۰۰ رأس مواشی هم تلف شده‌ است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، گفته که محمدابراهیم عمری، رییس امور مهاجرین و عودت‌کنندگان بغلان، از ساحات آسیب‌دیده بازدید کرده و در گزارش خود گفته است که در روستای «شیخ جلال» و «شهرک صلح» ولسوالی بغلان مرکزی و در روستای «شرشر» ولسوالی برکه، در نتیجه‌ی سیلاب ۳۱۵ تن جان باخته و ۱۶۳۰ تن زخمی شده ‌اند.

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان، یادآوری کرده که این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش تلفات و زیان‌های مالی وجود دارد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که روز جمعه ولایت‌های شمالی و شمال‌شرقی افغانستان، گواه سرازیرشدن سیلاب‌‌های مرگ‌بار و ویران‌گر بود و بیش‌ترین تلفات در بغلان اعلام شده است.

برنامه‌ی جهانی غذای سازمان ملل متحد، پس از چاشت روز گذشته اعلام کرد که در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌ها در بغلان، بیش از ۳۰۰ تن جان باخته اند و بیش از ۱۰۰۰ خانه هم ویران شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: