منابع در ننگرهار می‌گویند که یک کودک شب گذشته در نتیجۀ شلیک نیروهای امارت اسلامی در مربوطات ناحیۀ هفتم شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت کشته شده است.

منابع می‌افزایند که این روی‌داد هنگامی رخ داد که یک ریکشا از ایست بازرسی نیروهای امارت اسلامی گذشت و نیروهای امارت اسلامی بر این ریکشا شلیک کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این حال، مسئولان فرماندهی امنیۀ ننگرهار می‌گویند که بررسی‌های‌شان روی قضیۀ کشته‌شدن یک کودک به‌نام «عادل» که حوالی ساعت ۱۰ شب گذشته در مربوطات ناحیۀ هفتم شهر جلال‌آباد با شلیک گلوله کشته شده است را آغاز کرده‌اند.

محمدطاهر مبارز، معاون امنیتی فرماندهی امنیۀ ننگرهار، به سلام‌وطندار می‌گوید که بسته‌گان این کودک نیروهای امنیتی امارت اسلامی محل روی‌داد را متهم به قتل این کودک کرده‌اند. آقای مبارز اما می‌افزاید که نیروهای امنیتی گفته‌اند بر این کودک از سوی دزدان مسلح شلیک شده و این کودک در پی آن کشته شده است.

معاون امنیتی فرماندهی امنیۀ ننگرهار می‌گوید هنوز روشن نیست که عاملان اصلی این روی‌داد که‌ها اند، اما تأکید می‌کند که برای بهتر روشن‌شدن این قضیه یک هیأت را به محل فرستاده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گفته شده این کودک شب گذشته هنگامی در نزدیکی‌ خانه‌اش با شلیک گلوله کشته شده است که در یک ریکشا با دو عضو دیگر خانواده‌اش از دکان به سوی خانۀشان در حرکت بوده‌اند.

لازم به یاد‌آوری‌ست که پیش از این نیز نیروهای امارت اسلامی در ایست‌های بازرسی در کابل و شماری از ولایت‌ها، بر سرنشینان وسایط نقلیه شلیک‌ کرده که در نتیجۀ آن شماری کشته و زخمی شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: