در نتیجه‌ی وقوع یک زمین‌لرزه‌ در مراکش، دست‌کم ۲۹۶ تن به شمول پنج عضو یک خانواده جان باخته، ۱۵۰ تن زخمی و بسیاری از ساختمان‌ها تخریب شده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این رویداد ناوقت جمعه‌شب، ۸ آگست، رخ داده که ایالت‌های الحوض، اورزازاته، مراکش، ازیلال، چیچاوا و تارودانت را لرزانده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

وزارت داخله‌ی مراکش، بامداد امروز اعلام کرده که شمار جان‌باختگان و زخمیان گزارش‌شده یک رقم ابتدایی است و نگرانی‌ها از افزایش تلفات وجود دارد.

تصویرهای پخش‌شده در رسانه‌ها، نشان می‌دهد که بیش‌تر باشندگان محل برای نجات جان شان به خیابان‌ها بیرون شده اند.

براساس گزارش‌ها، بیش‌ترین شمار جان‌باختگان در مناطق کوهستانی بوده که دست‌رسی برای نجات آن‌ها دشوار بوده است. هم‌چنان، زخمیان رویداد برای درمان به شفاخانه منتقل شده اند.

مراکش، نزدیک‌ترین شهر بزرگ به مرکز زمین‌لرزه بوده است که ساکنان آن گفته اند برخی از ساختمان‌ها در شهر قدیمی این کشور، فرو ریخته و یک مناره‌ی مسجد فروریخته و آوارها روی موتر‌های شکسته افتاده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

مرکز ژئوفیزیک مراکش، اعلام کرده که کانون زمین‌لرزه‌ی ۷.۲ ریشتری در منطقه‌ی «ایغیل» در کوه‌های اطلس بلند بوده؛ در حالی که سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده، شدت این زمین‌لرزه را ۶.۸ ریشتر با عمق ۱۸ کیلومتر در سطح زمین اعلام کرده است. منطقه‌ی ایغیل با روستاهای کوچک در جنوب مراکش واقع شده است.

پس از زمین‌لرزه‌ی سال ۲۰۰۴ در نزدیکی الحسیمه در کوه‌های ریف شمالی مراکش که بیش از ۶۰۰ کشته برجای گذاشته بود، این زمین‌لرزه‌، مرگ‌بارترین زمین‌لرزه عنوان شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: