وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، امروز (دوشنبه، ۱۷ دلو) با پخش اعلامیه‌ای به‌ خاطر زمین‌لرزه‌های شدید و مرگ‌بار بامداد امروز در ترکیه و سوریه، ابراز هم‌دردی کرده است.

این وزارت گفته است که به نمایندگی از مردم و حکومت افغانستان «مراتب عمیق تسلیت و هم‌دردی خویش را به خاطر جان‌باختن و زخم‌برداشتن صدها تن» و زیان‌های هنگفت مالی در اثر زمین‌لرزه‌‌های شدید و مرگ‌بار در ترکیه و سوریه، «به برادران، کشورها و مردمان مسلمان ابراز می‌‌کند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

وزارت امور خارجه نوشته است: «وزارت امور خارجه‌ی ا.ا.ا برای شهدای این حادثه‌ی دردناک جنت‌الفردوس و برای زخمیان شفای کامل و عاجل استدعا می‌کند. امارت اسلامی خود را در غم برداران و خواهران مسلمان خویش شریک می‌داند.»

این در حالی است که بر اساس آخرین آمار رسمی پخش‌شده، در نتیجه‌ی زمین‌لرزه‌‌های مرگ‌بار و ویران‌گر در ترکیه و سوریه، تا کنون دست‌کم ۱۵۵۱ تن جان باخته و هزاران تن دیگر زخمی شده اند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داده که شمار جان‌باختگان این زمین‌لرزه‌‌ به ۱۱۲۱ تن و شمار زخمیان نیز به ۷۶۳۴ تن رسیده است. بر بنیاد این گزارش، ۲۸۳۴ ساختمان نیز تخریب شده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

خبرگزاری دولتی سوریه نیز به نقل از وزارت صحت این کشور گزارش داده که شمار تلفات زمین‌لرزه به ۴۳۰ جان‌باخته و ۱۳۱۵ زخمی رسیده است. این آمار نهایی نیست و امکان افزایش تلفات وجود دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: