مسئولان وزارت تحصیلات عالی، در مراسم تقدیر از پیشتازان کانکور امسال، می‌‌گویند که برای معیاری‌سازی نصاب تحصیلی کشور، تلاش می‌کنند.

ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در این مراسم می‌گوید که این وزارت با وزارت معارف تلاش می‌کند نصاب تحصیلی کشور را بازنگری کند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی، می‌‌افزاید: «ما تلاش می‌کنیم که نصاب تحصیلی کشور به گونه‌ی معیاری مطابق به آموزه‌های دینی و فرهنگ ملی ما تغییر کند.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از پیشتازان کانکور ۱۴۰۲، از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهند که به آن‌ها بورسیه‌های تحصیلی به کشورهای دیگر را فراهم کند.

محمود، اول‌نمره‌ی کانکور ۱۴۰۲، می‌گوید که جوانان از ادامه‌ی تحصیل در دانش‌گاه‌های کشور دلسرد شده اند. او، از خانواده‌ها می‌خواهد که فرزندان شان را برای کسب تحصیل ترغیب کنند.

محمود، می‌افزاید: «ما از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهیم که برای ارتقای ظرفیت ما، به ما بورسیه‌های تحصیلی به کشورهای دیگر بدهد و نیز ما از خانواده‌ها می‌خواهیم که فرزندان شان را برای کسب تحصیل تشویق کنند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سیدطیب اسلام‌یار، یکی دیگر از نخبگان کانکور، می‌گوید‌ که از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهد به آن‌ها زمینه‌ی بهتر تحصیلی در بیرون از کشور را فراهم کند.

او می‌افزاید: «ما از وزارت تحصیلات عالی می‌خواهیم که زمینه‌ی بهتر تحصیل را در خارج از کشور به ما فراهم کند و اگر نکند، مجبوریم خود ما برای ادامه‌ی تحصیل به خارج از کشور برویم.»

با این همه، مسئولان وزارت تحصیلات عالی، برای پیشتازان کانکور ۱۴۰۲ اطمینان می‌دهند که برای فراهم‌سازی زمینه‌ی بهتر تحصیلی در کشور تلاش می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: