مسئولان صحی در دایکندی، تأیید می‌کنند که ۱۰۵ دانش‌آموز دختر و چندین آموزگار زن یک مکتب دخترانه در ولسوالی کیتی این ولایت، مسموم شده اند.

محمدغنی صمیم، رییس صحت عامه‌ی دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که این رویداد حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از چاشت روز پنج‌شنبه، ۲۷ ثور، در مکتب موسوم به «دشت نخود»، از مربوطات ولسوالی کیتی، رخ داده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی صمیم، سه تن از مسموم‌شدگان که وضعیت شان وخیم گزارش شده بود، به شفاخانه‌ی ولایتی دایکندی منتقل شده‌ اند و اکنون وضعیت شان رو به بهبود است.

رییس صحت عامه‌ی دایکندی، می‌افزاید که از میان دانش‌آموزان مسموم‌شده، هم‌اکنون پنج دانش‌آموز در مرکز صحی کیتی زیر درمان قرار دارند و وضعیت شان رو به بهبود است.

رییس صحت عامه‌ی دایکندی، تصریح می‌کند که او با تیمی از پزشکان و افراد مسلکی به محل رویداد در ولسوالی کیتی رفته‌ اند و بررسی‌ها به منظور روشن‌شدن نوعیت مسمومیت و علت آن جریان دارد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

منابع در دایکندی، نیز پیش‌تر گفته بودند که روز گذشته دانش‌آموزان مسموم‌شده، در نخست بوی بد را احساس کرده و به دنبال آن، دچار نفس‌تنگی و خارش در بدن شان شده‌ بودند.

گفتنی است که تا کنون آمارهای ضدونقیضی از مسموم‌شدگان در این مکتب دخترانه گزارش شده است. پیش‌تر سیدمصطفا صالح، رییس اطلاعات و فرهنگ دایکندی، به رسانه‌ها گفته است که در این رویداد ۷۹ تن به شمول ۶۴ دانش‌آموز دختر و ۱۵ آموزگار زن مسموم شده‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: