مسئولان صحی بامیان تأیید می‌کنند چاشت امروز ۱۲ دانش‌آموز دختر که حالت دل‌بدی، ناآرامی و نفس‌تنگی داشتند، از مکتب دخترانۀ «کارته صلح» در مرکز این ولایت، برای درمان به شفاخانۀ ولایتی این ولایت منتقل شده‌اند.

عصمت‌الله ادیب، سرطبیب شفاخانۀ ولایتی بامیان به سلام‌وطندار می‌گوید که وضعیت ۹ تن از این دانش‌آموزان خوب است؛ اما ۳ تن دیگر از دانش‌آموزان هنوز به درمان و مراقبت صحی نیاز دارند.

به گفتۀ او، این روی‌داد حوالی ساعت ۱۲ چاشت امروز در صنف یازدهم مکتب دخترانۀ «کارته صلح» در مرکز بامیان در حالی رخ داده است که کارمندان بخش مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس بامیان از این صنف یک بوتل اسپری به‌نام «Sesser» پیدا کرده‌اند.

سرطبیب شفاخانۀ ولایتی بامیان می‌گوید که وضعیت ۹ تن از این دانش‌آموزان خوب است؛ اما ۳ تن دیگر از دانش‌آموزان هنوز به درمان و مراقبت صحی نیاز دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سرطبیب شفاخانۀ ولایتی بامیان می‌افزاید، تثبیت و شناسایی آن بوتل نیاز به دستگاه و آزمایشگاه پیش‌رفته دارد که در این شفاخانه چنین امکاناتی فراهم نیست.

ایوب امیری، رئیس معارف بامیان نیز این روی‌داد را تأیید می‌کند و می‌گوید که پولیس بررسی‌هایش را آغاز کرده است. رئیس معارف بامیان می‌افزاید که دو روی‌داد مشابه دیگر نیز یکی در مکتب متوسطۀ «سرآسیاب» مرکز بامیان و دیگری دو روز پیش در مکتب دخترانۀ «مرکز پنجاب» رخ داده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

ایوب امیری دربارۀ پیدا‌شدن بوتل اسپری نیز می‌گوید که بر بنیاد بررسی‌های پولیس مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی پولیس بامیان، مسمومیت دختران دانش‌آموز به آن بوتل ارتباط ندارد.

شفاخانۀ ولایتی بامیان

در همین حال، همایون ایلخانی، سخنگوی فرماندهی پولیس بامیان می‌گوید که براساس معلومات نخستین، ۱۲ دانش‌آموز صنف یازده مکتب دخترانۀ «کارته صلح» که از وضعیت صحی‌شان شاکی بودند، به شفاخانه منتقل شده‌اند. به گفتۀ او، ۹ تن از این دانش‌آموزان بهبود یافته و از شفاخانه مرخص شده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس بامیان می‌افزاید که بررسی‌های تخصصی دربارۀ این روی‌داد از سوی پولیس جریان دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: