ام‌سال روز جهانی محیط زیست با شعار «فقط یک زمین» در جهان بزرگ‌داشت می‌شود و ادارۀ ملی حفاظت از محیط زیست افغانستان این روز را با شعار «یک زمین داریم؛ از آن خوب محافظت کنیم»، تجلیل کرد.

حافظ عزیزالرحمان، رئیس عمومی ادارۀ ملی حفاظت از محیط زیست، در این مراسم از برنامه‌های درازمدت و کوتاه‌مدت و میکانیزم‌های تغییرات اقلیمی برای محافظت از محیط زیست کشور، خبر می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید که افغانستان هم‌اکنون در مسیر توسعه قرار دارد و نباید فرصت‌ها از دست داده شود. حافظ عزیزالرحمان هم‌چنان از کشورهای بیرونی می‌خواهد که برای محافظت از محیط زیست افغانستان با آنان هم‌کاری کنند.

به گفتۀ او، تخریبات محیط زیست سرحدی نمی‌شناسد. از سویی هم، فاروق اعظم، مشاور وزارت انرژِی و آب‌، در این نشست می‌گوید که برای محافظت از محیط زیست کشور نیاز است تا پالیسی منظم روی‌دست گرفته شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، علی‌اکبر پسنانی، مسئول بنیاد توسعه‌یی آغاخان در افغانستان، نیز در این نشست از هم‌کاری این بنیاد برای حفظ محیط زیست در افغانستان اطمینان می‌دهد.

گفتنی‌ست که از این روز در حالی بزرگ‌داشت می‌شود که به نخستین بار در سال ۱۹۷۲ سازمان ملل متحد در نشستی در شهر استکهلم کشور سویدن تاریخ پنجم جون را به‌عنوان روز جهانی محیط زیست در جهان نام‌گذاری کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: