ده‌ها تن از هواداران و اعضای حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در شهر ایبک، مرکز ولایت سمنگان در یک نشست گرد هم آمدند و پشتی‌بانی‌شان را از اعتراض‌های باشنده‌‌گان فاریاب اعلام کردند.

مخدوم عبدالحی، نمایندۀ مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در سمنگان می‌گوید که اعتراض‌های باشنده‌گان فاریاب برحق است و دولت باید به خواست‌های آنان رسیده‌گی کند.

مخدوم عبدالحی می‌افزاید که باشنده‌گان سمنگان در حال آماده‌باش‌اند و در صورت دستور مارشال دوستم، دروازۀ تمامی نهادهای دولتی را در این ولایت بسته‌ می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالوهاب محمدی، رئیس دفتر ولایتی حزب جنبش نیز در این نشست می‌گوید که در صورت نیاز، آنان به جاد‌ه‌ها می‌ریزند و جادۀ شمال_کابل را به‌روی ترافیک بسته می‌کنند.

هواداران و اعضای حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان در سمنگان می‌افزایند که آنان در کنار مردم فاریاب‌اند و در صورت نیاز، برای دفاع از حق‌شان به جاده‌ها می‌ریزند و مسلح می‌شوند.

این در حالی‌ست که ده روز می‌شود باشنده‌گان فاریاب با راه‌اندازی اعتراض‌ها مانع آغاز به‌کار محمدداوود لغمانی، والی جدید این ولایت شده‌اند و از دولت می‌خواهند که شخصی از میان باشنده‌گان همین ولایت را به‌عنوان والی فاریاب تعیین کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: