سفارت اوزبیکستان در کابل، امروز (سه‌شنبه، ۱۸ میزان) در خبرنامه‌ای گفته که این کشور نزدیک به ۱۰۰ تُن کمک‌ انسان‌دوستانه، به زلزله‌زدگان هرات ارسال کرده است.

بر اساس خبرنامه، کمک ارسالی اوزبیکستان شامل محصولات غذایی از قبیل آرد، گندم، روغن، ماکارونی، محصولات گوشتی، برنج، شکر، چادر، پتو و نیز تمام تجهیزات لازم برای کمک‌های اولیه، است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این کمک‌ انسان‌دوستانه‌ی اوزبیکستان، زیر رهبری عصمت‌الله ایرگشوف، نماینده‌ی ویژه‌ی رییس‌جمهور اوزبیکستان برای افغانستان، ارسال شده ‌است.

در خبرنامه نوشته شده که این کمک‌ انسان‌دوستانه‌، توسط نماینده‌ی‌ جانب اوزبیکستان به مسئولان امارت اسلامی افغانستان، تحویل داده شده است.

در همین حال، شرف‌الدین مسلم، معین وزارت احیا و انکشاف دهات، در هنگام دریافت این کمک‌ انسان‌دوستانه‌ی اوزبیکستان، چنین گفته است: «مردم افغانستان به ویژه هرات، کمک‌های صورت‌گرفته در روزهای سخت را هرگز فراموش نخواهند کرد.»

شرف‌الدین مسلم، افزوده است: «اوزبیکستان یک کشور برادر است و همیشه اولین کسی بوده که به ما کمک کرده است. من خودم چندین بار از کشور شما کمک دریافت کرده‌ام و در توزیع آن بین مردم رنج‌دیده‌ی مان، مشارکت داشته‌ام.»

معین وزارت احیا و انکشاف دهات، به نمایندگی از امارت اسلامی، از شوکت میرامانوییچ میرضیایوف، رییس‌جمهور اوزبیکستان، ابراز تشکر کرده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، روز گذشته در یک نشست خبری در کابل، در تازه‌ترین جزئیات از تلفات و زیان‌های زمین‌لرزه‌ی روز شنبه، ۱۵ میزان، در ولسوالی زنده‌جان هرات، گفتند که تا کنون بیش از ۴۰۰۰ جان‌باخته و زخمی در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه، ثبت شده است. آن‌ها، تأکید کردند که این آمار ابتدایی است و احتمال دارد رقم قربانیان افزایش یابد.

پس از نخستین زمین‌لرزه‌ی خونین در هرات، چندین زمین‌لرزه‌ی دیگر نیز در این ولایت رخ داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: