محمد آگ آیویا، نمایندۀ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در افغانستان، گفته که تنها در جریان دو روز ۱۷ کودک در این کشور کشته شده‌اند.

او روز گذشته (جمعه، ششم جوزا) در توییترش نوشته است که روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبۀ هفتۀ گذشته ۱۶ کودک در نتیجۀ انفجارها در بلخ و کابل و یک کودک در ارزگان در اثر مواد انفجاری به‌جامانده از جنگ، کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد در افغانستان، تأکید کرده است که تخلفات شدید علیه کودکان در این کشور باید متوقف شود.

شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ عصر روز چهارشنبه، چهارم جوزا گواه سه انفجار پی‌هم بود. این انفجارها در مربوطات ناحیه‌های پنجم و دهم شهر مزارشریف رخ دادند.در نتیجۀ این سه انفجار ۹ تن کشته شدند و ۱۵ تن دیگر زخم برداشتند. مسئولیت این انفجارها را گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش برعهده گرفته است.

شام روز چهارشنبه مسجد جامع «حضرت زکریا» در نزدیکی چهارراهی ترافیک حوزۀ چهارم امنیتی شهر کابل، نیز هدف یک حمله قرار گرفت. خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، گفته است که در این انفجار ۶ تن کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لازم به یادآوری‌ست که در چند ماه پسین، ولایت‌های کابل، هرات، بلخ، کندز و کندهار گواه انفجارهای پی‌هم بوده است. تمامی قربانیان این انفجارها را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.

پیش از این ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژۀ سازمان ملل متحد برای وضعیت حقوق بشر افغانستان، هم گفته است که در حمله‌ها در بلخ و کابل چندین غیرنظامی از جمله ۱۶ کودک کشته شده‌اند. او خواستار تحقیقات کامل و مستقل دربارۀ این حمله‌ها شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: