روز گذشته شهرهای کابل و مزارشریف گواه حمله‌های انفجاری بود. رینا امیری، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحدۀ آمریکا برای زنان و حقوق بشر افغانستان، در واکنش به این حمله‌ها گفته است که امارت اسلامی باید امنیت مردم را تأمین کند.

او در توییترش نوشته است: «این حمله‌های شوم هیچ هدفی جز ویرانی به مردم بی‌گناه افغانستان که به اندازۀ کافی رنج کشیده‌اند، به بار نمی‌آورد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای زنان افغانستان افزوده است که امارت اسلامی باید بر جلوگیری از چنین حمله‌های وحشت‌ناک، تأمین امنیت و نیاز‌های تمامی افغان‌ها تمرکز کند.

توماس وِست، نمایندۀ ویژۀ وزارت خارجۀ آمریکا برای افغانستان، نیز در توییترش نوشته است که کشورش حمله‌ها در کابل و مزارشریف را محکوم می‌کند. او به خانواده‌های قربانیان ابراز تسلیت کرده و گفته است که این خشونت‌ها هیچ هدفی را دنبال نمی‌کند.

در همین حال، حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین افغانستان، نیز وقوع انفجارها در کابل و مزارشریف را محکوم کرده و آن را جنایات ضدبشری و در تضاد با تمام اصول و ارزش‌های انسانی و اسلامی خوانده است.

رئیس‌جمهور پیشین تأکید کرده است که برای جلوگیری از دسیسه‌های بیگانه‌گان و تأمین صلح و ثبات پایدار و سرتاسری در کشور، اتحاد و اتفاق و آغاز گفتمان ملی باید تقویت شود. او این امر را یگانه راه نجات کشور دانسته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

روز گذشته در نتیجۀ سه انفجار پی‌هم در مربوطات ناحیه‌های پنجم و دهم شهر مزارشریف، مرکز این ولایت، ۹ تن کشته شدند و ۱۵ تن دیگر زخم برداشتند. مسئولیت این انفجارها را گروه داعش برعهده گرفته است.

شفاخانۀ ایمرجنسی نیز اعلام کرده است که ۲۲ زخمی از انفجار در مسجدی در چهارراهی ترافیک شهر کابل به این شفاخانه انتقال یافته که از میان آنان، پنج تن جان باخته‌اند. مسئولیت این انفجار را تاکنون فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: