در ادامۀ واکنش‌ها به تصمیم امارت اسلامی مبنی بر بستن مکتب‌ها به‌روی دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم، دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، امروز در توییترش نوشته است که امارت اسلامی در سیارۀ زمین تنها رژیمی‌ست که از آموزش دختران جلوگیری می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از زمانی که امارت اسلامی دختران بالاتر از صنف ششم را از مکتب محروم کرده‌ است، ۲۰۰ روز می‌گذرد. یلدا حکیم، خبرنگار جهانی بی‌بی‌سی در توییترش ممنوعیت آموزش دختران را روزشماری کرده است. بانو حکیم امروز در توییترش نوشته که افغانستان اکنون تنها کشوری‌ست که دختران را از آموزش محروم می‌کند.

یوناما نیز با بازنشر توییت یلدا حکیم، این کار امارت اسلامی را «تکان‌دهنده» خوانده است. این توییت شدیدترین واکنش سازمان ملل متحد به تصمیم اخیر امارت اسلامی در برابر آموزش دختران بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

گفتنی‌ست که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی، دانش‌آموزان دختر بالاتر از صنف ششم اجازۀ رفتن به مکتب را نیافتند. وزارت معارف امارت اسلامی از بازگشایی مکتب‌ها در سوم ماه حمل در سراسر کشور به‌روی تمامی دختران و پسران خبر داده بود؛ اما این وزارت در همان روز این تصمیم را تا امر بعدی تعلیق کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: