اتاق تجارت و صنایع ننگرهار با هم‌کاری دانش‌گاه خراسان، نمایش‌گاه دو روزۀ تولیدات داخلی را در شهر جلال‌آباد برگزار کردند. در این نمایش‌گاه به‌شمول ننگرهار، تولیدات ۳۰ کارخانه و شرکت‌های برخی از ولایت‌های دیگر نیز به نمایش و فروش گذاشته شد.

طارق کمال، رئیس دانش‌گاه خراسان می‌گوید که این نمایش‌گاه به‌منظور بازاریابی به تولیدات داخلی راه‌اندازی شد تا مردم با این تولیدات آشنا شوند و در آینده به‌جای تولیدات خارجی از تولیدات کشور خود استفاده کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، شماری از صنعت‌کاران برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها را برای بازاریابی به تولیدات داخلی سودمند می‌دانند و به این باور اند که از این طریق توجه شهروندان به تولیدات داخلی بیش‌تر می‌شود.

صنعت‌کاران از حکومت می‌خواهند که برای افزایش و تقویت تولیدات داخلی، از آنان پشتی‌بانی و مشکلات‌ موجود در این زمینه را حل کند.

شهروندان نیز از برگزاری چنین نمایش‌گاه‌ها استقبال می‌کنند و از امارت اسلامی می‌خواهند که برای افزایش تولیدات داخلی تلاش کنند.

صنعت‌کاران ننگرهار از برنامۀ‌شان برای برگزاری دیگر نمایش‌گاه‌ها نیز خبر می‌دهند. آنان می‌گویند که قرار است در ماه حمل، تولیدات ۳۰۰ شرکت داخلی را در جلال‌آباد به نمایش بگذارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آنان هم‌چنان از بیش‌ترشدن سهولت‌ها در زمینۀ صادرات‌شان در مقایسه با گذشته می‌گویند و می‌افزایند که اکنون کالاهای مختلف به کشورهای همسایه و برخی از کشورهای دیگر صادر می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: