عبدالفتاح فائز، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کاپیسا، با تأیید روی‌داد به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ واژگون‌شدن یک موتر نوع «مرسدس» حامل دانش‌جویان دانشگاه البیرونی در این ولایت، ۱ دانش‌جو کشته شده است و ۱۳ دانش‌جوی دیگر زخم برداشته‌اند. در این میان، ۸ تن از دانش‌جویان دختر اند و ۶ تن دیگر پسر اند.

به گفتۀ فائز، این موتر حَمَلَۀ دانش‌جویان دانشگاه البیرونی از کابل به کاپیسا بوده و حوالی ساعت ۱۲:۳۰ دقیقۀ چاشت امروز در چند کیلومتری این دانشگاه، از مربوطات ولسوالی حصۀ اول ولایت کاپیسا از جاده منحرف و واژگون شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی فرماندهی امنیۀ کاپیسا می‌افزاید که موتر ۱۲ سرنشین داشته است و در هنگام وقوع روی‌داد، ۲ دانش‌جوی دیگر که کنار جاده راه می‌رفتند، نیز زیر گرفته و زخمی شده‌اند. او می‌گوید ‌که شماری از زخمیان این روی‌داد به شفاخانۀ ایمرجنسی پنجشیر و شماری دیگر به شفاخانه‌های کابل و کاپیسا منتقل شده‌اند.

عبدالفتاح فائز تأکید می‌کند که دانش‌جوی کشته‌شده پسری به‌نام «محمدظاهر» فرزند «حیدر»، باشندۀ ولسوالی خدیر ولایت دایکندی و دانش‌جوی دانش‌کدۀ زبان و ادبیات دانشگاه البیرونی بوده است. علت این روی‌داد بی‌احتیاطی راننده عنوان شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: