مسئولان وزارت داخله می‌گویند که در پی انفجار ماینی در موتر حامل استادان دانشگاه البیرونی، چهار تن کشته شده‌اند.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که یک حلقه ماین در ساحۀ «رباط» حوزۀ هفتم امنیتی شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان حین عبور یک موتر کاستر حامل استادان دانشگاه البیرونی ولایت کاپیسا، انفجار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سخنگوی وزارت داخله می‌افزاید که در این روی‌داد ۴ تن کشته شده و ۱۱ تن دیگر زخم برداشته‌اند. به گفتۀ او، کشته‌شده‌گان و زخمیان روی‌داد دانش‌جویان و استادان دانشگاه البیرونی می‌باشند. طارق آرین تأکید می‌کند که «این عمل جنایت‌کارانه قابل توجیه نیست.»

در همین حال، مسئولان امنیتی پروان تأیید می‌کنند که یک موتر کاستر حامل استادان دانشگاه البیرونی حوالی ساعت ۴ عصر امروز در روستای «رباط» ولسوالی بگرام این ولایت، آماج انفجار ماین کنار جاده‌یی قرار گرفته است.

عبدالرووف ارزگانی، فرمانده پولیس پروان تلفات این روی‌داد را چهار زخمی می‌گوید.

اما محمدفرید، رانندۀ این موتر به سلام‌وطندار می‌گوید که در موترش حدود ۱۸ تن به‌شمول رئیس، استادان و پزشکان شفاخانۀ کادری دانشگاه البیرونی موجود بوده‌اند. به گفتۀ او، ماین در کنار یک درخت جاسازی شده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی هم، عبدالخلیل حیدری، سرطبیب شفاخانۀ ۱۰۰ بستر غیرنظامی ولایت پروان به سلام‌وطندار می‌گوید که ۳ کشته و ۱۳ زخمی از محل روی‌داد به این شفاخانه منتقل شده‌اند. رئیس دانشگاه البیرونی هم در میان زخمیان است.

هرچند موترهای حامل غیرنظامیان و کارمندان دولتی در ولایت‌های شمال کابل پیش از این هم آماج انفجار ماین قرار گرفته‌؛ اما این نخستین انفجار در موتر حامل استادان دانشگاه البیرونی در ولایت پروان است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: