وحیدالله جمعه‌زاد، سخنگوی والی غزنی به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی بامداد امروز (چهارشنبه، ۱۹ قوس/آذر) یک موتر پر از مواد انفجاری یک پایگاه نیروهای امنیتی را در نزدیکی ولسوالی اندر هدف قرار داد. به گفتۀ او، در این رویداد ۳ سرباز ارتش کشته و ۲ تن دیگر زخمی شده‌اند.

جمعه‌زاده می‌افزاید که این موتر پیش از رسیدن به هدف از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و هدف قرارداد شد.

سخنگوی والی غزنی هم‌چنان می‌گوید که نیروی‌های امنیتی یک موتر مازدا پر از مواد انفجاری را که در محل رویداد بود، نیز کشف کرده‌اند.

احمدخان سیرت، سخنگوی پولیس غزنی، نیز این رویداد را تأیید می‌کند و می‌گوید که درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این پایگاه تا ساعت ۸:۰۰ صبح امروز جریان داشت.

در این حال وزارت دفاع اعلام کرده که طالبان بامداد گذشته بر یکی از پایگاه‌های‌ نیروهای ارتش در ولسوالی اندر غزنی، حمله کرده‌اند.

در یک خبرنامۀ وزارت دفاع آمده است که نخست یک‌ انتحارکننده که می‌خواست یک موتر بمب‌گذاری‌شده را بر این پایگاه انفجار دهد، از سوی نیروهای امنیتی شناسایی و پیش از رسیدن به هدف در نزدیکی پایگاه از بین برده شد.

به نقل از اعلامیه، طالبان پس از انفجار موتر با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند که در نتیجۀ آن ۲ تن از نیروهای ارتش کشته و ۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که این حمله پس زده شده و تلفاتی سنگین به طالبان وارد شده است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

حدود دو هفته پیش نیز در یک حملۀ موتر بمب‌گذاری‌شده بر واحد کماندوهای مستقر در قلعۀ جوزه در مرکز ولایت غزنی، ۳۰ نیروی امنیتی کشته و ۲۴ تن دیگر زخمی شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: