مقام‌های مکسیکو، اعلام کرده اند که قربانیان توفان ویران‌گر در منطقه‌ی تفریحی آکاپولکوی این کشور، به ۳۹ تن افزایش یافته است.

خبرگزاری رویترز، امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اکتبر) گزارش داده است که قربانیان توفان موسوم به «اوتیس» در آکاپولکو، ۲۹ مرد و ۱۰ زن بوده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این توفان که چهارشنبه‌ی گذشته‌، با بادهایی به سرعت ۲۷۰ کیلومتر در ساعت در آکاپولکو  رخ داد و منجر به سرازیرشدن سیلاب شد، بیش از میلیاردها دالر زیان وارد کرده است.

بر اساس گزارش، در این منطقه، بیش از ۲۲۰ هزار خانه و ۸۰ درصد بخش هوتل‌داری ویران، وسایط نقلیه زیر آب، پایه‌های برق و شبکه‌های مخابراتی فرو ریخته و دست‌رسی بیش از ۵۱۳ هزار تن به برق قطع شده است.

دولت مکسیکو، پیش از این شمار قربانیان را ۲۷ و ناپدیدشدگان را چهار تن اعلام کرده بود. مقام‌های این کشور، به رسانه‌ها گفته که بسیاری از مردم به دلیل غرق‌شدن در آب جان‌های خود را از دست داده اند.

مقام‌های مکسیکو، با ابراز نگرانی از افزایش شمار قربانیان، تأکید کرده اند که بیش از ۸۰۰۰ نیروی مسلح و تیم‌های جست‌وجو و نجات این کشور، روز گذشته، برای کمک و پیداکردن قربانیان به منطقه‌ی آکاپولکو اعزام شده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

به گفته‌ی مقام‌ها، تا کنون جسد سه تن از خلیج آکاپولکو پیدا شده است و از سرنوشت ۱۰ تن دیگر هنوز خبری نیست.

سازمان بین‌المللی هواشناسی، این توفان را به عنوان نیرومندترین توفان عنوان کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: