مسئولان امنیتی جوزجان می‌گویند که شب گذشته شهر شبرغان، مرکز این ولایت میان نیروهای امنیتی و طالبان دست‌به‌دست شده است.

خواجه غلام‌جیلانی ابوبکر، فرمانده پولیس جوزجان می‌گوید که طالبان پس از شکست خط دفاعی نیروهای امنیتی در جنوب شهر وارد مرکز این ولایت شده بودند، اما دوباره توسط افراد مارشال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و نیروهای امنیتی عقب زده شدند.

به گفتۀ فرمانده پولیس جوزجان، نیروهای امنیتی و افراد وابسته به مارشال دوستم شب گذشته در کنار دفع حمله‌های طالبان، روستاهای صوفی‎‌قلعه، خاتون‌قلعه و آلتی‌خواجه را نیز از ادارۀ این گروه بیرون کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

خواجه غلام‌جیلانی ابوبکر می‌افزاید که در نبرد شب گذشته، طالبان در جنوب شهر شبرغان ده‌ها کشته و زخمی دادند؛ اما به‌دلیل درگیری در محل آمار آن تاکنون مشخص نشده است. فرمانده پولیس جوزجان کشته‌شدن عزت‌الله وردم، یکی از فرماندهان خیزش‌های مردمی را نیز در درگیری‌های شب گذشته تأیید می‌کند.

در همین حال، شماری از نیروهای امنیتی که در خط جنگ با طالبان قرار دارند، می‌گویند که به طالبان اجازۀ برهم‌زدن نظم‌وآرامش شهر را نمی‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که هم‌اکنون درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در حاشیه‌های شهر شبرغان جریان دارد و روستاها خالی از سکنه و شهر قسماً تعطیل شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: