شبکه‌ی خبری «سی‌ان‌ان» گزارش داده‌ است که به نخستین‌ بار مقام‌های امریکایی پس از کشته‌شدن ایمن الظواهری، رهبر شبکه‌ی القاعده در کابل، با هیئت امارت اسلامی در دوحه، پایتخت قطر دیدار کرده‌ اند.

بر اساس گزارش، دولت امریکا معاون سازمان استخبارات این کشور (سیا) و نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای افغانستان را، برای گفت‌وگو با هیئت امارت اسلامی به دوحه فرستاده است.

در گزارش آمده که عبدالحق وثیق، رییس استخبارات امارت اسلامی، نیز شامل هیئت امارت اسلامی است. دو طرف روز شنبه، ۸ اکتبر/۱۶ میزان، در دوحه دیدار کرده‌ اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این در حالی است که پس از کشته‌شدن رهبر شبکه‌ی القاعده در حمله‌ی هوایی امریکا در کابل، ایالات متحده امارت اسلامی را به «نقض آشکار توافق‌نامه‌ی دوحه» متهم کرد.

به‌ گفته‌ی مقام‌های امریکایی، مقام‌های امارت اسلامی از جمله شبکه‌ی حقانی از محل اختفای الظواهری آگاه بوده‌ اند؛ در حالی که امارت اسلامی این اتهام را نادرست می‌خواند.

سی‌ان‌ان نوشته که حضور دیوید کوهن، معاون سیا و رییس استخبارات امارت اسلامی در نشست روز شنبه، حاکی از تأکید بر مبارزه با تروریزم است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

کاخ سفید ماه گذشته هم‌کاری با امارت اسلامی در زمینه‌ی مبارزه با تروریزم را «کاری در حال پیش‌رفت» خواند.

سازمان استخبارات و وزارت خارجه‌ی امریکا در باره‌‌ی گفت‌وگوهای تازه‌ی مقام‌های امریکایی و امارت اسلامی هنوز چیزی نگفته‌ اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: