مؤسسه‌ی دیدبان بازار افغانستان با هم‌کاری انجمن صنعت‌کاران، امروز (سه‌شنبه، ۲۹ حوت) دومین جشنواره‌ی ۱۰ بهترین برند افغانستان را در کابل برگزار کرد.

حامد احمد، رییس مؤسسه‌ی دیدبان بازار افغانستان، می‌گوید که این جشنواره را به هدف شناسایی محصولات و تثبیت کیفیت محصولات تولیدی در کشور، برگزار کرده اند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او می‌‌افزاید که اکنون در افغانستان مکانیزم خاصی برای تثبیت کیفیت محصولات تولیدی وجود ندارد. «ما توانستیم محصولات ۱۰ شرکت تولیدی را باکیفیت دانسته و برند معرفی کنیم. ما پنج شاخص را برای معرفی یک شرکت که برنده معرفی می‌شود، معرفی کردیم.»

مسئولان مؤسسه‌ی دیدبان بازار افغانستان، از شرکت‌های خصوصی می‌خواهند که محصولات و خدمات شان را اعتباردهی کنند.

در همین حال، شیرباز کمین‌زاده، رییس اتاق صنایع و معادن افغانستان، از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهد تعرفه‌ی گمرکی محصولات بی‌کیفیت را که از بیرون به افغانستان وارد می‌شود، بلند ببرد.

او می‌گوید: «ما از امارت اسلامی می‌خواهیم که بندرهای خود را نظارت کند و از این ابتکار مؤسسه‌ی دیدبان برای تثبیت محصولات تولیدی افغانستان استقبال می‌کنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

همین گونه، مسئولان اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، می‌گویند که برنامه‌ی تثبیت کیفیت محصولات، برای شرکت‌های خصوصی بسیار بااهمیت است.

گفتنی‌ است که شماری از اشتراک‌کنندگان این برنامه، از شهروندان می‌خواهند که از محصولات وطنی استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: