موساقلعه، در شمال هلمند، از دوردست‌ترین ولسوالی‌های این ولایت است که از شهر لشکرگاه، مرکز هلمند فاصله‌ی زیادی دارد و مردم افزون بر مشکلات دیگر، از نبود درمان‌گاه و پزشکان متخصص نیز شکایت می‌کنند.

به گفته‌ی آنان، درمان‌گاه‌های موجود در این ولسوالی توان درمان درست بیماران را ندارد.

وحیدالله، باشنده‌ی ولسوالی موساقلعه، به سلام‌وطندار می‌گوید که در بسیاری از مناطق این ولسوالی درمان‌گاه و پزشکان متخصص وجود ندارد و مردم ناچار اند حتا بیماران سطحی شان را نیز به شهر لشکرگاه بیاورند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «مریضان خیلی به تکلیف هستند، راه دراز است و سه تا چهار ساعت راه است. راه خامه است و بیماران را زجر می‌دهد، حتا برخی بیماران در مسیر راه جان می‌دهند.»

محمدنسیم، دیگر باشنده‌ی ولسوالی موساقلعه، می‌گوید که در تمام ولسوالی پزشکان متخصص زن وجود ندارد. به گفته‌ی او، این یک نیاز جدی است؛ زیرا آنان نمی‌توانند بیماران زن را در ولسوالی درمان کنند.

او می‌افزاید: «پزشکان متخصص زن وجود ندارد و ما بیماران زن را برای درمان به شهر لشکرگاه می‌بریم و گاهی بیماران در نیم راه جان می‌دهند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سیداحمد سعید، رییس صحت عامه‌ی هلمند، می‌گوید که در مرکزهای درمانی ولسوالی موساقلعه مشکلات وجود دارد، اما آنان تلاش می‌کنند تا پزشکان متخصص زن و مرد را در درمان‌گاه‌های این ولسوالی استخدام کنند.

گفتنی است که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی بخش صحت در کشور با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده است و درمان‌گاه‌های بیش‌تر ولسوالی‌ها با کم‌بود دارو و تجهیزات روبه‌رو اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: