مسئولان محلی در پروان، از گردآوری گداها از سطح شهر چاریکار، مرکز این ولایت در جریان هفته‌ی پیش رو خبر می‌دهند.

عبید‌الله امین‌زاده، والی پروان، امروز (دوشنبه، ۳ میزان) در نشستی با شماری از رییسان اداراه‌های دولتی، می‌گوید که در هفته‌ی پیش رو روند گردآوری گداها در شهر چاریکا، مرکز پروان را آغاز می‌کنند.

آقای امین‌زاده افزوده که گداها باید شناسایی، گردآوری و بایومتریک شوند؛ تا به مشکل‌های شان رسیدگی و از افزایش شان در جامعه پیش‌گیری شود.

در همین حال، عبدالربی رحمان‌فر، آمر امور اجتماعی ریاست کار و امور اجتماعی پروان، با تآیید این خبر به سلام‌وطندار، می‌گوید که بر اساس کارشیوه‌ی موجود، هشت اداره در گردآوری، نگه‌داری و بایومتریک گداها مسئولیت دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آقای رحمان‌فر می‌گوید که بر اساس بررسی‌ای که پیش‌تر از سوی این ریاست انجام شده، ۵۰۰ تن به شمول کودکان و زنان در شهر چاریکار، درگیر تگدی‌گری استند.

او، از صاحبان هتل‌ها، دکان‌داران و مردم محل، می‌خواهد که برای گردآوری و شناسایی گداها با ریاست کار و امور اجتماعی پروان هم‌کاری کنند.

ریاست کارو امور اجتماعی پروان، می‌افزاید که برای گداها در مرکز این ولایت، صنف‌های جداگانه در نظر گرفته شده که پس از گردآوری بر اساس صنف شان، به آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

این در حالی است که در یک سال گذشته به دلیل افزایش بی‌کاری و فقر، شمار گدایان در شهر چاریکار افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

گفتنی است که در یک ماه اخیر روند گردآوری گدایان در شهر کابل نیز آغاز شده است.

روز گذشته معاونت اقتصادی ریاست‌الوزرای امارت اسلامی، در تویتی، نوشته بود که کمیته‌ی گردآوری گداها، تا دوم میزان سال روان، ۸ هزار و ۴۴۴ گدا را از شهر کابل گردآوری کرده که از این میان، ۵ هزار و ۷۷۹ تن شان زنان استند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: