مسئولان دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌گویند که در نتیجه‌ی بررسی‌ای که از سوی این نهاد برای شناسایی گداهای نیازمند کمک در کابل، راه‌اندازی شده بود، دریافته اند که شمار کمی از گداها نیازمند کمک و بیش‌تر از ۹۰ درصد آن‌ها، گداهای حرفه‌ای استند.

مطیع‌الحق خالص، سرپرست دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، امروز (سه‌شنبه، ۱۵ سنبله)، در یک نشست خبری‌ می‌گوید که‌ در نتیجه‌ی بررسی این نهاد، از میان یک هزار و ۶۹۵ خانواده در کابل که دست گدایی به مردم دراز می‌کنند، تنها ۸۳ خانواده نیازمند کمک شناخته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

سرپرست دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، می‌افزاید که باقی این خانواده‌ها، افرادی اند که گدایی را حرفه‌ی خود اختیار کرده‌ اند و از روی شوق، دست نیاز به مردم دراز می‌کنند. «در سروی ما، از میان یک هزار و ۶۹۵ خانواده، ۸۳ خانواده مستحق کمک شناخته شده و باقی خانواده‌ها، گداهای حرفه‌ای استند و نسبت به علاقه‌ای که دارند، به این کار دست می‌زنند.»

مسئولان دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی در پایان این برنامه، به ۵۱ خانواده کمک نقدی توزیع کردند. مسئولان می‌گویند که به خانواده‌های نیازمند نظر به شمار اعضای شان، به هر عضو ۲۰۰۰ افغانی کمک کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، حجت‌الله، یک تن از گداها در شهر کابل که از جمعیت هلال‌احمر افغانی کمک دریافت کرده است، می‌گوید که این کمک‌ها کفاف زندگی‌اش را نمی‌کند. «من پیش از این در شهر گدایی می‌کردم و ۱۰ عضو خانواده دارم. این کمک‌ها به من کافی نیست.»

نزدیک به یک ماه پیش، هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، دستور گردآوری گداها از شهر کابل را صادر کرده بود؛ اما حکومت سرپرست هنوز به این کار موفق نشده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: