نصیراحمد فایق، سرپرست نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد، امروز در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گوید که درخواست پرداخت غرامت از پول‌های بسته‌شدۀ افغانستان به قربانیان حمله‌های ۱۱ سپتامبر، از سوی دادگاه نیویورک آمریکا رد شده است.

آقای فایق می‌افزاید: «دادگاه نیویورک امروز درخواست پرداخت غرامت از سرمایه‌های منجمدشدۀ بانک مرکزی افغانستان به خانواده‌های قربانیان روی‌داد ۱۱ سپتامبر را رد کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سرپرست نماینده‌گی دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد تأکید می‌کند: «امید است سرمایه‌های منجمدشدۀ افغانستان به زودترین فرصت آزاد و از آن براساس یک سیستم شفاف و نظارتی، به توسعه و کمک به مردم نیازمند افغانستان استفاده شود.»

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، در ماه دلو سال گذشته با صدور فرمانی ۳.۵ میلیارد دالر از پول‌های بسته‌شدۀ افغانستان را برای کمک‌رسانی به مردم این کشور و باقی آن را به خانواده‌های قربانیان حمله‌های ۱۱ سپتامبر اختصاص داده بود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این تصمیم واکنش‌های گسترده‌یی را به‌دنبال داشت. دیدبان حقوق بشر از فرمان جو بایدن مبنی بر اختصاص ۳.۵ میلیارد دالر ذخایر بانک مرکزی افغانستان به خانواده‌های قربانیان حمله‌های ۱۱ سپتامبر، انتقاد کرده و گفته بود که رئیس‌جمهور آمریکا به‌دنبال تصرف دارایی‌های افغانستان است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: