شماری از فرهنگیان در هرات، با برگزاری همایشی، از یک‌صدوسومین سالگرد تأسیس روزنامه‌ی «اتفاق اسلام»، امروز (چهارشنبه، ۱ سنبله) بزرگ‌داشت کردند. روزنامه‌ی اتفاق اسلام، یگانه روزنامه‌ی دولتی در غرب کشور است.

فایق هروی، مدیرمسئول روزنامه‌ی اتفاق اسلام، می‌گوید که اکنون، تیراژ این روزنامه، روزانه به ۳۰۰ شماره می‌رسد‌ که پس از چاپ در سطح شهر هرات توزیع می‌شود.

او می‌افزاید: «نظر به خواست مردم در محتوای این روزنامه، تغییرات آمده و قرار است در بخش‌های صحی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در روزنامه بیش‌تر توجه شود و به نشر برسد.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از فرهنگیان در هرات، می‌گویند که مسئولان وزارت اطلاعات‌وفرهنگ، به روزنامه‌ی اتفاق اسلام توجه بیش‌تری داشته باشند.

عبدالغنی نکسیر، یکی از فرهنگیان در هرات، می‌گوید: «چاپ ۳۰۰ نسخه در یک روزنامه که شخصیت ۱۰۳ساله دارد، کم است. حداقل باید دو تا سه هزار شماره از این روزنامه چاپ شود تا شخصیت اصلی خود را پیدا کند.»

نعمت‌الله سروری، یکی دیگر از فرهنگیان در هرات، می‌گوید که روزنامه‌ی اتفاق اسلام، گذشته‌ی مؤثری در رشدوپرورش شخصیت‌ها و ماندگاری فرهنگ در جامعه، داشته است.

از سویی هم، مسئولان ریاست اطلاعات‌وفرهنگ هرات، می‌گویند که از وزارت اطلاعات‌وفرهنگ خواسته اند توجه خاصی به کیفیت و کمیت روزنامه‌ی اتفاق اسلام، داشته باشند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

نعیم‌الحق حقانی، رییس اطلاعات‌وفرهنگ هرات، می‌گوید که قرار است تیراژ روزنامه‌ی اتفاق اسلام به هزار نسخه با چاپ رنگی، برسد.

او می‌افزاید: «قرار است که تیراژ روزنامه‌ی اتفاق اسلام به ۱۰۰۰ نسخه با چاپ رنگی به چاپ برسد و نیروی انسانی نیز استخدام شود. در هم‌کاری با ریاست شاروالی، یک سرک نیز به نام اتفاق اسلام نام‌گذاری می‌شود.»

روزنامه‌ی اتفاق اسلام، میراث به‌جامانده از ادیبان و فرهنگیان برجسته‌ی هرات است. این روزنامه فرازونشیب‌های بسیاری داشته و از نظر کارشناسان، اکنون از وضعیت خوبی برخوردار است.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: