مختار مدبر، مسئول مرکز آموزشی کاج و نیز استاد این مرکز آموزشی، امروز ساعتی پس از وقوع حمله بر این مرکز آموزشی در فیسبوکش نوشته است که مهاجمان انتحاری نخست نگه‌بانان دروازه‌ی ورودی مرکز آموزشی را به گلوله بسته و دو‌ تن از کارکنان این مرکز در داخل ساختمان را نیز زخمی کرده‌ اند.

بر اساس گفته‌های مسئول مرکز آموزشی کاج، مهاجم انتحاری پس از کشتن نگه‌بانان، خودش را در میان دانش‌آموزان این مرکز آموزشی منفجر کرده است.

مختار مدبر، افزوده است: «مهاجم انتحاری در یکی از صنف‌هایی که امتحان آزمایشی کانکور جریان داشت، واسکت انتحاری خود را انفجار داد و در نتیجه ده‌ها دانش‌آموز زخمی و شهید شدند. بیش‌تر زخمی‌ها دختران‌ هستند.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

ام‌البنین اصغری، خواهر مختار مدبر و‌ طاهر رضایی، نگه‌بان این مرکز آموزشی، در میان کشته‌شدگان هستند.

ام‌البنین اصغری، خواهر مختار مدبر

تا کنون رقم دقیق مهاجمان روشن نشده و فرد یا گروهی هم مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

در حمله‌ بر مرکز آموزشی کاج ده‌ها دانش‌آموز دختر و پسر کشته و زخمی شده اند. بیش‌تر قربانیان این رویداد دختران اند. آمارهای متفاوتی از میزان تلفات این انفجار پخش شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

شبکه‌ی خبری «سی‌ان‌ان» و بی‌بی‌سی فارسی به نقل از منابع در امارت اسلامی گزارش داده که در این حمله ۲۳ دانش‌آموز کشته و ۳۶ دانش‌آموز دیگر زخمی شده‌ اند.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، نیز تلفات برخاسته از این رویداد را ۱۹ کشته و ۲۷ زخمی اعلام کرده است. منابع مردمی اما گفته اند که میزان تلفات به مراتب بیش‌تر از آماری است که از سوی امارت اسلامی شریک شده است.

این حمله واکنش‌های گسترده‌ی ملی و بین‌المللی را به هم‌راه داشته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: