شفاخانه‌‌ی ایمرجنسی کابل اعلام کرده است که ۲۲ زخمی از حمله‌‌ی بامداد امروز بر مرکز آموزشی «کاج» در ساحه‌ی دشت برچی در غرب شهر کابل، به این شفاخانه منتقل شده اند. به گفته‌ی این شفاخانه، ۲۰ تن از این زخمیان زنان اند.

دیجان پنیک، سرپرست شفاخانه‌ی ایمرجنسی، می‌گوید: «به دنبال حمله‌ی صبح امروز ۲۲ زخمی که ۲۰ تن آن زنان اند، به این شفاخانه منتقل شده اند.»

او می‌افزاید که قربانیان میان ۱۸ تا ۲۵ سال دارند و بیش‌تر آنان برای گذراندن آزمون آزمایشی کانکور در این مرکز آموزشی جمع شده بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی آقای پنیک، یکی از زخمیان در مسیر راه جان داده و زخمی دیگر پس از پذیرش در شفاخانه جان داده است.

او می‌گوید‌: «تنها در دو ماه گذشته قربانیان جمعی ۱۱ رویداد به شفاخانه‌ی ما منتقل شده اند و در پی این انفجارها ما مجبور شدیم اقدام‌های فوری فوق‌العاده را در این شفاخانه فعال کنیم.»

در حمله‌ بر مرکز آموزشی «کاج» ده‌ها دانش‌آموز دختر و پسر کشته و زخمی شده اند. بیش‌تر قربانیان این رویداد دختران اند. آمارهای متفاوتی از میزان تلفات این انفجار پخش شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

شبکه‌ی خبری «سی‌ان‌ان» و بی‌بی‌سی فارسی به نقل از منابع در امارت اسلامی گزارش داده که در این حمله ۲۳ دانش‌آموز کشته و ۳۶ دانش‌آموز دیگر زخمی شده‌ اند.

خالد زدران، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی کابل، نیز تلفات برخاسته از این رویداد را ۱۹ کشته و ۲۷ زخمی اعلام کرده است. منابع مردمی اما گفته اند که میزان تلفات به مراتب بیش‌تر از آماری است که از سوی امارت اسلامی شریک شده است.

این حمله واکنش‌های گسترده‌ی ملی و بین‌المللی را به هم‌راه داشته است. مسئولیت این حمله را هنوز فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: