مسئولان شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار می‌گویند، در سه ماه گذشته این شفاخانه ۸۰۲ مورد سوءتغذیۀ کودکان را ثبت کرده است که ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. دکتر سورگل نوزادی، مسئول شورای علمی شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار می‌گوید که در سه ماه گذشته ۸۰۲ کودک مبتلا به سوءتغذیه در این شفاخانه بستری شده و از این میان ۳۲ تن جان باخته‌اند.

مسئول شورای علمی شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار می‌افزاید که شمار کودکان مبتلا به سوءتغذیه در سه ماه گذشته نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است. به گفتۀ آقای نوزادی، بیش‌تر کودکان مبتلا به سوءتغذیه از خانواده‌های فقیر اند که به غذای مناسب دست‌رسی ندارند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار

مسئول شورای علمی شفاخانۀ حوزوی میرویس کندهار تأکید می‌کند که علاوه بر کم‌بود پزشک، کم‌بود تخت برای درمان بیماران این شفاخانه نیز وجود دارد. او از مسئولان امارت اسلامی در کندهار می‌خواهد که به این مسائل رسیده‌گی کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

پیش از این، سازمان ملل متحد هشدار داده بود که اگر سوءتغذیه در میان کودکان افغانستان متوقف نشود، نزدیک به یک میلیون کودک در این کشور جان‌های‌شان را از دست خواهند داد. این در حالی‌ست که از زمان روی‌کارآمدن امارت اسلامی، بی‌کاری و فقر به‌شدت افزایش یافته است و بسیاری از مردم قادر به تأمین مصارف ابتدایی زنده‌گی‌شان نیستند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: