مسئولان ادارۀ ملی ستندرد امروز در برنامۀ ارائۀ گزارش کاری یک سالۀ این نهاد، می‌گویند که آنان موفق شده‌اند دست‌کم ۶۰ درصد از ورود مواد نفتی بی‌کیفیت به بازارهای کشور جلوگیری کنند.

محمد حامد، معاون فنی ادارۀ ملی ستندرد، در برنامۀ «حساب‌دهی دولت به ملت» در پاسخ به پرسش سلام‌وطندار می‌گوید که آنان هم‌چنان تلاش دارند به‌طور کامل از ورود مواد نفتی بی‌کیفیت به بازارهای کشور جلوگیری کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

معاون فنی ادارۀ ملی ستندرد هم‌چنان وجود مواد نفتی بی‌کیفیت از پیش در کشور را، از دلیل‌های عمدۀ موجودیت تیل‌های بی‌کیفیت در کشور عنوان می‌کند.

براساس معلومات ادارۀ ملی ستندرد، این اداره در یک‌ سال گذشته توانسته است ۴۸ هزار و ۶۰۲ تانکر مواد نفتی را تورید کند و از این میان حدود ۴۶۰ تانکر بی‌کیفیت تثبیت شده‌ است.

این اداره هم‌چنان در بخش مواد ساختمانی ۷ هزار و ۵۹۹ محموله را تورید و همین‌گونه در بخش مواد غذایی ۳ هزار و ۵۷۰ کیلوگرام مواد غذایی، شوینده‌باب و مشروب را هدرسازی کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان ادارۀ ملی ستندرد نیز می‌گویند که این اداره حدود ۹۱۶ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۳۷۷ افغانی درآمد از روند تثبیت کیفیت مواد نفتی و مواد ساختمانی جمع‌آوری کرده ‌است.

این در حالی‌ست که جنجال‌های موجود پیرامون تثبیت کیفیت مواد نفتی، واردات این مواد را در کشور با مشکل روبه‌رو کرده و سبب افزایش بهای تیل در کشور شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: