مسئولان در وزارت شهرسازی و مسکن، امروز در برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که در یک سال گذشته، ۲۷ پلان شهری از سوی این وزارت تکمیل شده است.

در کنار این، سروی توپوگرافی ۱۶۰ ساحه برای ساخت شهرک و ساختمان‌های اداری، طرح و بازسازی ۱۸ شبکه‌ی زیربنایی در نُه ولایت، ارسال کم‌ازکم ۱۲۹ پلان شهری در ولسوالی‌ها و ولایت‌های گونه‌گون و تهیه‌ی ۲۱ پلان بهسازی ساحاتی که به گونه‌ی غیرپلانی در شهرها ساخته شده ‌است، از جمله‌ای دست‌آوردهایی اند که مسئولان وزارت شهرسازی و مسکن ارائه کردند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مدارعلی کریمی بامیانی، معین وزارت شهرسازی و مسکن، می‌گوید: «۲۷ پلان شهری برای مرکز و ولایت‌ها که شامل ماسترپلان، طرح‌های پلان‌های جامع ملی، پلان تفصیلی، پلان‌های منطقوی، پلان‌های اصلاحی طرح و تهیه شده است.»

از سویی هم، مسئولان وزارت شهرسازی و مسکن، می‌گویند که کار تطبیق پروژه‌ی قطری‌ها از سوی این وزارت در بخش شهرسازی آغاز شده و تا ۴۵ درصد کار آن پیش‌ رفته ‌است.

همین گونه، مسئولان این وزارت، از آغاز کارهای نخستین پروژه‌ی نیلی‌باغ و پیش‌رفت ۱۰ درصدی کار آن خبر می‌دهند. آنان از آمادگی‌ها برای آغاز کار تطبیق پروژه‌ی «کابل جدید» نیز سخن می‌زنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، می‌گوید: «پروژه‌ی مهم و عمده برای ما پروژه‌ی تأسیسات اداری است که کارش از سوی هند قبلاً آغاز شده بود و حالا متوقف است و ما برای آغاز دوباره‌ی کار آن با سفیر و شارژدافر هند بارها ملاقات و صحبت کرده‌ایم؛ اما تا کنون به ما پاسخ مثبت نداده‌ اند.»

مسئولان وزارت شهرسازی و مسکن، هم‌چنان تأکید می‌کنند که کار جلوگیری از ساخت‌وسازهای خودسر شهری در سال ۱۴۰۱، در تمام شهرها آغاز شده‌ و این روند هم‌چنان ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: