وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، اعلام کرده که امیرخان متقی، سرپرست این وزارت، در رأس یک هیئت برای اشتراک در نشست وزیران امور خارجه‌ی کشورهای همسایه‌ی افغانستان در سمرقند، راهی اوزبیکستان شده است.

ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌ی افغانستان، صبح امروز (پنج‌شنبه، ۲۴ حمل) در تویترش نوشته است که انتظار می‌رود سرپرست این وزارت در حاشیه‌ی نشست سمرقند با وزیران امور خارجه‌ی برخی از کشورهای منطقه دیدار داشته باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در همین حال، بلال کریمی، از معاونان سخن‌گوی امارت اسلامی، به سلام‌وطندار می‌گوید که در این نشست هیئت امارت اسلامی خواست‌های این حکومت از جهان را بازتاب خواهد داد و با فهرستی از دست‌آوردهایش در این نشست اشتراک کرده‌ است.

چهارمین نشست وزیران امور خارجه‌ی کشورهای همسایه‌ی افغانستان، امروز در شهر سمرقند اوزبیکستان برگزار می‌شود. وزیران امور خارجه‌ی کشورهای روسیه، چین، ایران، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و اوزبیکستان، در این نشست حضور خواهند داشت.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آجندای این نشست هنوز اعلام نشده؛ اما وزارت امور خارجه‌ی روسیه چند روز پیش در خبرنامه‌ای گفته است که در نشست کشورهای همسایه‌ی افغانستان در باره‌ی گام‌های شریکان منطقه‌ای برای تسهیل حل‌وفصل سیاسی افغانستان و ثبات وضعیت انسانی و اجتماعی-اقتصادی در این کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

این وزارت افزوده است: «با توجه به وضعیت پیچیده‌ای امنیتی و افزایش فعالیت‌های هراس‌افکنانه و تولید مواد مخدر در افغانستان، هم‌آهنگی تلاش‌های مبارزه با تروریزم و مبارزه با مواد مخدر کشورهای منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: