در حالی که قرار است نشست مشترکی میان دولت افغانستان، طالبان و نماینده‌گان شمار دیگری از کشورها پس‌فردا (پنج‌شنبه، بیست‌وهشتم حوت/اسفند) در مسکو برگزار شود، عبداللطیف پدرام، رهبر حزب کنگرۀ ملی افغانستان امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گوید، با آن‌که او در این نشست شرکت نمی‌کند، اما به گفتۀ او، دو موضوع از موارد مهم مورد بحث در این نشست خواهند بود که یکی آن بحث روی دولت انتقالی و دیگری تعیین رئیس دولت جدید است.

در همین ‌حال، سفیر چین در افغانستان در مصاحبه‌یی گفته نمایندۀ چین در نشست مسکو شرکت خواهد کرد؛ اما هنوز در جریان دستور کار قرار نگرفته ‌است.

شاهزاده شاهد، یکی از اعضای شورای عالی مصالحۀ ملی نیز به سلام‌وطندار می‌گوید، آن‌چه در این نشست روی آن قرار است بحث شود، هنوز مشخص نشده ‌است.

این در حالی‌ست که محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتی گفته ‌است، یک هیأت ۱۰ نفرۀ این گروه به سرپرستی ملاعبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر در نشست مسکو شرکت می‌کند.

گزارش‌هایی در مورد شرکت هیأت دولت افغانستان که تعداد آن ۹ تن گفته شده نیز به نشر رسیده است که در میان آنان شماری از چهره‌های مطرح سیاسی دیده می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: