ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، کشته‌شدن ۳۰ کارمند انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد در افغانستان را رد کرده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی، این موضوع را امروز (یک‌شنبه، ۲۹ اسد)، در واکنش به گفته‌های روز گذشته‌ی دانیل اندرس، هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد در افغانستان، ابراز کرده است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

دانیل اندرس، روز گذشته در یک پیام ویدیویی به مناسبت روز جهانی «انسان‌دوستی» گفته است که در دو سال گذشته، دست‌کم ۳۰ کارمند انسان‌دوستانه‌ی این سازمان در افغانستان کشته شده اند.

هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد در افغانستان، در پیامش افزوده که بیش‌تر این کارمندان، واکیسناتوران و ماین‌روبان بوده اند.

دانیل اندرس، افغانستان را محیطی پرچالش برای کارمندان سازمان ملل متحد دانسته و تهدیدها در برابر آن‌ها را غیرقابل قبول خوانده است.

سخن‌گوی امارت اسلامی اما با تأکید بر تأمین‌بودن امنیت سراسری در افغانستان، می‌گوید که برخی از حلقه‌های غربی با پروپاگند‌سازی می‌خواهند در برابر افغانستان موقف‌گیری کنند و وضعیت این کشور را ناامن نشان دهند.

ذبیح‌الله مجاهد، به سلام‌وطندار می‌گوید: «ما این موضوع را رد می‌کنیم. ما هیچ سراغی از این نداریم که کارمندان حقوق بشری و امدادرسان در کدام جایی آسیب دیده باشند و نه آن‌ها کدام مثال آورده می‌توانند. فعلاً ما در امنیت کامل هستیم و این به همه معلوم است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

دانیل اندرس، در پیامش هم‌چنان گفته که نیازهای انسان‌دوستانه در افغانستان، به بالاترین حد خود رسیده است و ۲۹ میلیون تن به کمک‌های فوری نیاز دارند.

به گفته‌ی او، بدون کارمندان انسان‌دوستانه، میلیون‌ها انسان به نیازهای حیاتی دست‌رسی نخواهند داشت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: