نشست بین‌المللی «تغییر اقلیم»، امروز (شنبه، ۲۱ دلو) با حضور مقام‌های ارشد امارت اسلامی، نمایندگان برخی از سازمان‌های بیرونی و پژوهش‌گران بخش محیط زیست از داخل و بیرون از کشور، در دانش‌گاه ننگرهار گشایش یافت.

این نشست سه‌روزه‌ بهانه‌ای برای مقام‌های امارت اسلامی شده تا برخی از دیدگاه‌ها و رویکردهای سیاسی خود را یک بار دیگر بازگو کنند.

محمد عبدالکبیر، معاون سیاسی ریاست‌الوزرا، در سخن‌رانی خود در این نشست یک بار دیگر تأکید می‌کند که حکومت امارت اسلامی به هیچ گونه فعالیت سیاسی که در مخالفت با این حکومت باشد، اجازه نمی‌دهد.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

این مقام امارت اسلامی، می‌گوید که حکومت سرپرست با بیش‌تر کشورها روابط دیپلماتیک دارد و کشورها موضوع به‌رسمیت‌شناختن این حکومت را تنها به زبان اقرار نکرده‌ اند.

با این همه، مقام‌های امارت اسلامی، در این نشست با اشاره به پیامدهای فاجعه‌بار تغییرهای آب‌وهوایی که افغانستان در چند سال پسین گواه آن بوده، از جهان خواهان هم‌کاری در این راستا با افغانستان شدند.

ندامحمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی، در این نشست تأکید می‌کند که جهان بایستی بدون درنظرداشت ملاحظات سیاسی، در باره‌ی کاهش خطرهای تغییرهای آب‌وهوایی با افغانستان هم‌کاری کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سویی هم، عطاءالله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، استعمال سلاح‌های گونه‌گون در افغانستان را از علت‌های تغییرهای آب‌وهوایی در کشور می‌داند و نسبت به برآیند دوام خشک‌سالی‌های جاری در کشور هشدار می‌دهد.

گفتنی است که افغانستان در چند سال پسین به دلیل پیامدهای ناشی از تغییرهای آب‌وهوایی، زیان‌های هنگفت اقتصادی و اجتماعی را متقبل شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: