مسئولان ریاست فواید عامۀ پروان از افزایش درآمدهای ترازوی تناژبلند در مرکز و ولسوالی شیخ‌علی این ولایت خبر می‌دهند و می‌گویند که بیش‌تر درآمدها از انتقال زغال‌سنگ از این مسیر جمع‌آوری می‌شود.

عزت‌الله، رئیس فواید عامۀ پروان، به سلام‌وطندار می‌گوید که درآمدهای ترازوی تناژبلند در این ولایت نسبت به گذشته چندین برابر شده است. به گفتۀ او، بیش‌تر درآمدهای این ترازو از بابت انتقال موترهای زغال‌سنگ به‌دست می‌آید.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رئیس فواید عامۀ پروان می‌افزاید که روزانه حدود ۸۰ هزار تا ۱۰۰ هزار افغانی از ترازوی تناژبلند به‌دست می‌آورند و از هر موتر در بدل وزن، ۱۰۰ افغانی گرفته می‌شود.

او می‌گوید: «پیش از روی‌کارآمدن امارت اسلامی موترها با وزن بلند رها می‌شد که سبب خرابی جاده شده بود، فساد بود، از والی گرفته تا پیاده شریک بودند. عصر که می‌شد همه بین هم عواید/درآمدها را تقسیم می‌کردند و به جیب می‌زدند. تقریباً ۱۵ تا ۱۶ میلیون افغانی عواید جمع‌آوری کرده‌ایم.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، راننده‌گانی که از مسیر پروان عبور می‌کنند، نیز می‌گویند که از رفتار مسئولان راضی‌اند.

گفتنی‌ست که با روی‌کارآمدن دوبارۀ امارت اسلامی در کشور، رفت‌وآمد موترهایی که زغال‌سنگ را منتقل می‌کند، بیش‌تر شده است. شماری از مسافران و راننده‌گان از بیش‌ترشدن ترافیک و خرابی جاده‌ها در اثر انتقال بیش‌تر زغال‌سنگ شکایت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: