کار تطبیق پروژه‌های «واترشید» (بندهای خاکی) به هزینه‌ی بیش از یک میلیون دالر امریکایی در مرکز و ولسوالی‌های سیغان و پنجاب بامیان، آغاز شده است.

کار تطبیق این پروژه‌ها، روز گذشته (شنبه، ۲۰ عقرب) با حضور مسئولان محلی و نهاد تطبیق‌کننده، در بامیان آغاز شده است.

هزینه‌ی تطبیق این پروژه‌ها از سوی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد در افغانستان (فائو) فراهم شده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

این پروژه‌های واترشید، به منظور رشد پوشش گیاهی زمین و کاهش حوادث طبیعی، از سوی مؤسسه‌ی بین‌المللی «اکشن‌اید» تطبیق می‌شوند.

با آغاز کار تطبیق پروژه‌های واترشید در بامیان به ۱۱ هزار و ۲۷۶ تن زمینه‌ی کار فراهم شده است.

سید روح‌الله موسوی، مسئول ولایتی مؤسسه‌ی «اکشن‌اید» در بامیان، می‌گوید که کار تطبیق این پروژه‌ها به زودی به پایان و واترشیدها به بهره‌برداری خواهند رسید.

از سویی هم، دفتر رسانه‌های والی بامیان، با پخش خبرنامه‌ای به نقل از عبدالله سرحدی، والی این ولایت، نوشته است: «پروژه‌های مؤسسه‌ی اکشن‌اید در بامیان مهم و حیاتی است و رهبری اداره‌ی محلی بامیان از برنامه‌های سازنده و عام‌المنفعه مؤسسه‌های ملی و بین‌المللی استقبال می‌کند و در تلاش است با هم‌کاری مؤسسه‌ها مشکلات و نیازمندی‌های مردم بامیان را حل نماید.»

والی بامیان، هم‌چنان گفته که امنیت در این ولایت تأمین است و از مؤسسه‌ها خواسته است که برای تطبیق پروژه‌های بزرگ توسعه‌ای و بنیادی در بامیان، تلاش کنند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

واترشید، به مکانی گفته می‌شود که آب باران یا برف در آن جمع و سپس به گونه‌ی جوی به آب‌روها جاری می‌شود.

گفتنی است که بامیان، یکی‌ از ولایت‌های دورافتاده و کوهستانی افغانستان است که باشندگان آن از خشک‌سالی‌های شدید و پی‌هم شکایت دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: