ریاست عمومی اداره‌ی امور امارت اسلامی، ناوقت شنبه‌شب، ۲۸ عقرب، در رشته‌تویتی نوشته که نورالحق انور، رییس عمومی این اداره، در مراسم معرفی عبدالباقی حقانی به عنوان سرپرست جدید اداره‌ی ملی امتحانات، گفته است که هر کسی که بخواهد در بست‌های دولتی امتحان دهد، حقش ضایع نمی‌شود.

‏رییس عمومی اداره‌ی امور، روز شنبه عبدالباقی حقانی، سرپرست پیشین وزارت تحصیلات عالی را بر اساس فرمان هبت‌الله آخوندزاده، رهبر امارت اسلامی، به عنوان سرپرست جدید اداره‌ی ملی امتحانات معرفی کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

‏رییس عمومی اداره‌ی امور، گفته که وظیفه‌ی دولتی، یک امانت است و باید به اهل آن سپرده شود. «در این راستا اطاعت از امیر واجب است و تعیین تکلیف که امیر دستور بدهد، باید عملی شود.»

نورالحق انور افزوده که عبدالباقی حقانی از جمله کادرهای باتجربه و امانت‌دار امارت اسلامی است. او تأکید کرده است: «ما همه در تلاش خدمت به مردم هستیم و هدف امارت اسلامی خدمت‌کردن به مردم رنج‌دیده است.»

‏در همین حال، عبدالقدیر خموش، سرپرست پیشین اداره‌ی ملی امتحانات، در این مراسم پیرامون کارکردهای خود صحبت کرده و گفته است اطمینان می‌دهد که برای خدمت به مردم و کشور شانه‌به‌شانه با رهبری جدید اداره‌ی ملی امتحانات هم‌کاری کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

‏از سویی هم، عبدالباقی حقانی، سرپرست جدید اداره‌ی ملی امتحانات، نظام کنونی کشور را «ثمره‌ی قربانی جهاد برحق» دانسته و خاطرنشان کرده است که به خاطر نگه‌داری آن هر افغان مسئولیت دارد.

‏آقای حقانی، هم‌چنان از کارکردهای عبدالقدیر خموش قدردانی کرده و گفته است: «چندین دهه جنگ سبب شده است تا افغانستان نتواند در خصوص خدمت‌گذاری نسبت به کشورهای منطقه و جهان رقابت کند. بنابر این، ضرورت است که شب و روز کار کنیم و به کشور خدمات بیش‌تر را ارائه کنیم.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: