یک منبع امنیتی در پکتیا به سلام‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۴:۳۰ دقیقه‌ی ناوقت عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۴ عقرب)، در دروازه‌ی «خرلاسی» در امتداد خط فرضی دیورند در ولسوالی دندپتان این ولایت، میان نیروهای امارت اسلامی و نظامیان پاکستانی درگیری رخ داده است.

به گفته‌ی منبع، این درگیری حدود نیم ساعت ادامه داشت. منبع می‌افزاید که نخست نظامیان پاکستانی خلاف قوانین مرزی تیراندازی کردند و نیروهای امارت اسلامی هم در پاسخ به تیراندازی آن‌ها، گلوله‌باری کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

منبع می‌گوید‌ که در نتیجه‌ی این درگیری، دو نیروی امارت اسلامی سطحی زخمی شده اند؛ اما از تلفات به‌جامانده‌‌ی نظامیان پاکستانی اطلاعاتی در دست نیست. منبع هم‌چنان می‌افزاید که علت درگیری هنوز روشن نشده است.

در همین حال، محمدیار جواد، سخن‌گوی قول‌اردوی ۲۰۳ منصوری در پکتیا، با تأیید این رویداد به سلام‌وطندار می‌گوید که «تخطی» نخست از سوی نظامیان پاکستانی صورت گرفته است و نیروهای امارت اسلامی از خود دفاع و سپس تیراندازی کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی قول‌اردوی ۲۰۳ منصوری، اما می‌‌افزاید که نیروهای امارت اسلامی در این رویداد آسیب ندیده‌ اند. به گفته‌ی او، وضعیت اکنون زیر کنترل است.

گفتنی است که پیش از این نیز، نیروهای امارت اسلامی و نظامیان پاکستانی در این ولسوالی باهم درگیر شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: