مقام‌های حکومت سرپرست امارت اسلامی از درگیری نیروهای مرزی امارت اسلامی با نظامیان پاکستانی در مرز ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا، خبر داده‌ و گفته‌ اند که این درگیری تلفات برجای گذاشته است.

بلال کریمی، از معاونان سخن‌گوی امارت اسلامی، امروز در تویترش نوشته که این درگیری روز سه‌شنبه، ۲۲ سنبله، پس از آن رخ داده است که نیروهای امارت اسلامی مانع ساخت پاس‌گاه نظامیان پاکستانی شدند.

آقای کریمی گفته است که بر اساس «اصول»، در منطقه‌ی دیورند نباید پاس‌گاه نظامی ساخته شود؛ اما به‌ گفته‌ی‌ او، نظامیان پاکستانی دیروز اقدام به ساخت پاس‌گاه در نزدیکی خط دیورند کرده‌ بودند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

معاون سخن‌گوی امارت اسلامی گفته است که نیروهای امارت اسلامی می‌خواستند برای گفت‌وگو به نظامیان پاکستانی نزدیک شوند؛ اما این نظامیان بر نیروهای امارت اسلامی شلیک کرده ‌اند‌ و تلفات برجای گذاشته است.

بلال کریمی درباره‌ی رقم تلفات چیزی نگفته است. او گفته است که نیروهای امارت اسلامی تیراندازی متقابل کرده اند و ممکن است به نظامیان پاکستانی تلفات وارد شده باشد.

کریمی افزوده است که این موضوع زیر بررسی آن‌ها قرار دارد و به رهبران دو طرف اطلاع داده شده است.

دولت پاکستان هنوز در این باره چیزی نگفته‌ است. رسانه‌های پاکستانی سه‌شنبه، ۲۲ سنبله، گزارش داده که در ولسوالی «کُرم» ایالت خیبرپشنون‌خواه این کشور، در جریان حمله‌ای مسلحانه، سه نظامی پاکستانی کشته شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رسانه‌ها به نقل از ارتش پاکستان گزارش داده اند که حمله از آن سوی خط دیورند، از افغانستان انجام شده است.

در همین حال، تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی)، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و می‌گوید که سه نظامی پاکستان را در منطقه‌ی «کُرمِ خرلاچی» این کشور کشته اند.

از سویی هم، مقام‌های پاکستانی این حمله را محکوم کرده و از حکومت سرپرست امارت اسلامی خواسته اند که مانع حضور و فعالیت هراس‌افگنان در اطراف خط دیورند شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: