مراسم خاک‌سپاری شیرالله گردیزی که سه روز پیش (چهارشنبه‌شب، بیست‌وهفتم حوت/اسفند) در پی سقوط چرخ‌بال نیروهای ارتش در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک توسط جنگ‌جویان وابسته به علی‌پور کشته شد، امروز در شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا برگزار شد.

شیرالله گردیزی که سه‌سال پیش به‌عنوان نیروی ویژه کارش را آغاز کرده بود، تنها سرپرست خانواده‌اش بود. صدها تن در مراسم خاک‌سپاری این سرباز گردهم‌ آمده و او را در آرامگاه ابدی‌اش به خاک سپردند.

عبدالرحمان، برادر خُردتر شیرالله خواهان عدالت است. او می‌گوید، برادرش تنها سرپرست و نان‌آور خانوادۀشان بود که برای دفاع از وطن جانش را قربانی کرد. او از رئیس‌جمهور غنی و مسئولان امنیتی می‌خواهد که قاتلان برادرش را مجازات کنند.

عبدالرحمان می‌گوید: «ما از اشرف غنی می‌خواهیم تا انتقام برادر شهیدم را بگیرد. علی‌پور خودسر است و انتقام برادرم باید از او گرفته شود. تنها برادر من شهید نشده است؛ بل‌‌که ده‌ها سرباز شهید شده‌اند.»

شمار دیگری از اشتراک‌کننده‌گان در مراسم خاک‌سپاری شیرالله می‌گویند که علی‌پور یک‌بار بازداشت شده بود، اما با ضمانت معاون دوم رئیس‌جمهور رها شد و اکنون مسئولیتش برعهدۀ اوست.

فضل‌الله، باشندۀ پکتیا که در مراسم خاک‌سپاری شیرالله گردیزی شرکت کرده است، می‌گوید: «هر قدر کشتاری که می‌شود، در پشت آن مسئولان قرار دارند. این موضوع را بارها از رادیو و تلویزیون شنیده‌ایم که فلان وزیر، فلان معین و از این‌ها حمایت می‌کنند. این دولت چه‌گونه درست شود ملت در امنیت زنده‌گی کنند؟ خواست ما این‌ است که اگر این کار را نمی‌توانید، آن را به ملت بسپارید.»

در همین حال، محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور می‌گوید که انتقام قربانیان روی‌داد ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک از عاملان آن گرفته می‌شود. آقای غنی این گفته‌ها را امروز مطرح کرده است.

وزارت دفاع هم با نشر خبرنامه‌یی تأیید کرده است که چرخ‌بال قوایی هوایی کشور توسط جنگ‌جویان عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک ساقط شده است. در خبرنامۀ این وزارت آمده است که عاملان این روی‌داد به سختی مجازات خواهند شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: