Asset 1SWN

نیروهای امنیتی برای سرکوب علی‌پور در بامیان منتظر دستور اند

photo_2018-11-25_00-24-50 (1)
یک منبع امنیتی به شرط افشانشدن نامش به سلام‌وطندار می‌گوید که حدود یک‌هزار و ۱۰۰ نیروی امنیتی از بخش‌های قطعۀ خاص پولیس، کوماندو، ارتش و پولیس از ولایت‌های مختلف در بامیان برای سرکوب عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گفتۀ منبع، این نیروها که مجهز با هاموی‌های ضد گلوله و سلاح‌های سبک‌‌وسنگین‌ هستند، به هدف سرکوب و بازداشت عبدالغنی علی‌پور در ولسوالی بهسود میدان‌وردک، در بامیان تجمع کرده‌اند. منبع می‌افزاید که نیروهای امنیتی منتظر دستور حمله بر علی‌پور و افرادش از مرکز اند.

چرخ‌بال‌های حامل کوماندوها در بامیان

صبح امروز حدود ۱۰۰ عراده تانک هاموی ضد گلوله وارد شهر بامیان شد. با آمدن این هاموی‌ها چهرۀ شهر که برای تجلیل از جشن نوروز آراسته شده، حالت نظامی به خود گرفته است.

این در حالی‌ست که سه روز پس از سقوط یک چرخ‌بال ارتش در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که بر بنیاد بررسی‌های این وزارت، این چرخ‌بال توسط جنگ‌جویان وابسته به عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی ساقط شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع امروز در توییترش نوشته است: «بررسی‌های وزارت دفاع ملی و همچنان اسناد و‌ مدرک‌های به‌دست‌ آمده نشان می‌دهد که چرخ‌بال قوای هوایی توسط جنگ‌جویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرار داده شده است.»

فواد امان تأکید کرده است که وزارت دفاع به هر قیمت از عاملان این روی‌داد انتقام خون کشته‌شده‌گان نیروهای دولتی را می‌گیرد و عاملانش را به کیفر می‌رساند.

دو روز پیش وزارت دفاع اعلام کرد که در پی سقوط یک چرخ‌بال نوع می–۱۷ لوای ۷۷۷ نیروهای هوایی کشور در ولسوالی بهسود میدان‌وردک، ۵ نیروی امنیتی و ۴ خدمۀ این چرخ‌بال به شمول خلبان آن، کشته شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام