مسئولان اداره‌ی خط آهن بلخ، می‌گویند که کار بازسازی بخش‌های ریلی و غیرریلی تخریب‌شده‌ی این خط آهن، با هزینه‌ی شش میلیون و ۳۰۰ هزار دالر آغاز شده است.

کار بازسازی بخش‌های تخریب‌شده‌ی خط آهن بلخ که بندر تجارتی حیرتان را به مزارشریف وصل می‌کند، روز چهارشنبه، ۲ حوت، به گونه‌ی عملی آغاز شد و تا دو ماه دیگر تکمیل می‌شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

محمدشفیق محمود، رییس اداره‌ی خط آهن بلخ، می‌گوید که هزینه‌ی بازسازی این خط از سوی اداره‌ی خط آهن افغا‌نستان پرداخت و از سوی یک شرکت اوزبیکستانی بازسازی می‌شود.

آقای محمود، می‌افزاید: «خط آهن بلخ در بخش‌های استیشن روستاهای جیرتان، تازه امید و منطقه‌ی میدان‌هوایی مزارشریف آسیب دیده بود و امروز کارش آغاز شد و تا دو ماه دیگر به بهره‌برداری سپرده می‌شود.»

با این حال، مسئولان محلی بلخ، فعالیت خط آهن این ولایت را در راستای رشد اقتصادی و گسترش فعالیت‌های بازرگانی، مؤثر بیان و بر روی‌دست‌گیری طرح‌های بزرگ از سوی امارت اسلامی تأکید می‌کند.

نورالهادی ابوادریس، معاون والی بلخ، می‌گوید: «امارت اسلامی تلاش دارد که برای ایجاد سهولت‌های بیش‌تر، طرح‌های بزرگ را در بخش‌های مختلف تطبیق کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، محمدنعیم محمدی، معین مالی و اداری اداره‌ی خط آهن افغا‌نستان، به شرکت قراردادی که مسئولیت بازسازی خط آهن بلخ را برعهده دارد، از تأمین امنیت اطمینان می‌دهد.

خط آهن بلخ در درازای ۷۵ کیلومتر اموال تجارتی واردشده از اوزبیکستان را از شهرک تجارتی حیرتان به میدان‌هوایی مولانا‌ جلال‌الدین محمد بلخی شهر مزارشریف انتقال می‌دهد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: