امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، گفته که هیئت امارت اسلامی به رهبری ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، در سومین نشست دوحه اشتراک می‌کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌، امروز (سه‌شنبه، ۵ سرطان) در خبرنامه‌ای در حساب کاربری اکس خود، نوشته که متقی این موضوع را در نشست هم‌آهنگی برای اشتراک در سومین نشست دوحه مطرح کرده و افزوده که این تصمیم بر اساس دستور رهبری امارت اسلامی گرفته شده است.

بلخی، افزوده که اشتراک‌کنندگان این نشست در باره‌ی ترکیب اعضای هیئت امارت اسلامی در سومین نشست دوحه، محدودیت‌ها در برابر سکتور بانکی افغانستان، چالش‌های موجود در برابر توسعه‌ی سکتور خصوصی و اقدام‌های حکومت سرپرست در برابر مبارزه با مواد مخدر گفت‌و‌گو کرده اند.

وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، پیش از این اعلام کرده بود که نمایندگان امارت اسلامی در سومین نشست دوحه در روشنایی آجندا و ترکیب که از سوی سازمان ملل متحد با امارت اسلامی شریک شده است، اشتراک می‌کند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

قرار است سومین نشست نمایندگان ویژه‌ی کشورها برای افغانستان به میزبانی سازمان ملل متحد، یک‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده در دوحه برگزار شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: