ذاکر جلالی، رییس سوم سیاسی وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، با اشاره به برگزاری سومین نشست دوحه گفته که امارت اسلامی همان گونه که با کشورهای همسایه و منطقه پیش‌رفت‌هایی داشته است، طرف‌دار تعامل سازنده با کشورهای غربی نیز است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او، امروز (جمعه، ۱ سرطان) در حساب کاربری اکس خود نوشته که در سومین نشست دوحه برخلاف نشست‌های گذشته‌ی آن، شرایط برای اشتراک نمایندگان امارت اسلامی فراهم شده و در این نشست در باره‌ی مسائل سکتور خصوصی، مالی و بانکی و مبارزه با مواد مخدر گفت‌وگو خواهد شد.

جلالی، افزوده «این‌بار، برخلاف نشست قبلی دوحه، شرایط برای حضور هیئت حکومت افغانستان مساعد شده‌ است؛ اما باز هم دیده شود که تا کم‌تر از ده روز دیگر انکشاف‌های وابسته با این نشست به کدام سو به پیش می‌روند.»

رییس سوم سیاسی وزارت خارجه، تأکید کرده که امارت اسلامی در روشنایی آجندا و ترکیب که از سوی سازمان ملل شریک شده، تصمیم به فرستادن هیئت در نشست دوحه گرفته است؛ امار روشن نیست که در چی سطحی در این نشست شرکت خواهد کرد.

سازمان ملل متحد، نزدیک به یک ماه پیش اعلام کرد که نشست آینده‌ی دوحه به هدف افزایش تعامل سازنده‌ی جهانی با افغانستان، برگزار می‌شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

قرار است سومین نشست نمایندگان ویژه‌ی کشورها برای افغانستان به میزبانی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در ۱۰ و ۱۱ سرطان در دوحه برگزار شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: