وزارت امور خارجه‌ی حکومت سرپرست، اعلام کرده است که نمایندگان امارت اسلامی در سومین نشست دوحه در روشنایی آجندا و ترکیب که از سوی سازمان ملل متحد با امارت اسلامی شریک شده است، اشتراک می‌کند.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی این وزارت، امروز (یک‌شنبه، ۲۷ جوزا) در خبرنامه‌ای در حساب کاربری اکس خود نوشته است که هر گونه تغییر در ترکیب و آجندای نشست دوحه، بر تصمیم امارت اسلامی تأثیر خواهد گذاشت.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

او افزوده است: «هر گونه تغییر در ترکیب و آجندای نشست، طبعاً بر تصمیم ما تأثیر می‌گذارد که در آن زمان با همه جوانب شریک خواهد شد.»

پیش‌تر، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست نیز، اعلام کرده بود که امارت اسلامی پس از بررسی آجندای نشست دوحه، تصمیم گرفته است نمایندگان خود را به این نشست بفرستد.

مجاهد، افزوده بود که شرکت در سومین نشست دوحه به نفع افغانستان است و به‌زودی ترکیب هیئتی که به این نشست فرستاد می‌شود، همگانی خواهد شد.

سازمان ملل متحد، نزدیک به یک ماه پیش اعلام کرد که نشست آینده‌ی دوحه به هدف افزایش تعامل سازنده‌ی جهانی با افغانستان، برگزار می‌شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

قرار است سومین نشست نمایندگان ویژه‌ی کشورها برای افغانستان به میزبانی آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، در ۱۰ و ۱۱ سرطان در دوحه برگزار شود.

دومین نشست دوحه که در سال گذشته‌ی خورشیدی برگزار شد، امارت اسلامی به دلیل پذیرفته‌نشدن خواستش برای دعوت به عنوان تنها نماینده‌ی افغانستان و شریک‌سازی پیش‌ازپیش آجندای نشست، در آن نشست اشتراک نکرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: