مسئولان ریاست فواید عامه‌ی هرات، امروز (چهارشنبه، ۴ اسد)، می‌گویند که کار ساخت ۳۸۰ کیلومتر شاه‌راه غور-هرات را آغاز کرده اند. به گفته‌ی آن‌ها، کار ساخت این شاه‌راه، در بدل استخراج معدن سرب غور، به سه شرکت خصوصی واگذار شده است.

محمدادریس، رییس فواید عامه‌ی هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که شاه‌راه غور-هرات، در بخش‌های مختلف ساخته می‌شود «از جمله بخش اول آن به طول ۲۵ کیلومتر امروز آغاز شده و سه بخش دیگر به زودی آغاز می‌شود. ریاست فواید عامه، مسئولیت نظارت بر ساخت این شاه‌راه را بر عهده دارد.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

مسئولان محلی غور، می‌گویند که هزینه‌ی ساخت هر کیلومتر شاه‌راه غور-هرات، ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار دالر امریکایی برآورد شده است.

احمدشاه دین‌دوست، والی غور، می‌گوید که تلاش دارند کار ساخت این شاه‌راه را در سه سال تمام کنند. او می‌افزاید: «سرک غور-هرات و فاریاب-بادغیس بر اساس اجازه‌ی مسئولان مرکزی در بدل معادن کوچک ساخته می‌شود.»

محمد، مسئول یکی از شرکت‌های قراردادی، می‌گوید که اکنون، شاه‌راه غور-هرات را از سرمایه‌ی شخصی شان می‌سازند. او می‌افزاید: «فعلاً کار زیرساخت این شاه‌راه را آغاز می‌کنیم. پل و پلچک نیز ساخته می‌شود. ۲۵ کیلومتر را به مدت سه تا چهار ماه خواهیم ساخت.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از باشندگانی که در مسیر شاه‌راه غور-هرات زندگی می‌کنند، با ابراز خرسندی از ساخت آن، می‌گویند که امیدوار مشکلات شان به ویژه در قسمت رفت‌وآمد، حل شود.

عبدالمجید علی‌زاده که در مسیر این شاه‌راه زندگی‌می‌کند، می‌گوید: «ما در این جا بسیار مشکل داشتیم و در زمستان به بسیار مشکل خود را به شهر می‌رساندیم. این سرک باید باکیفیت ساخته شود.

پیش از این، برای ساخت شاه‌راه غور-هرات، از سوی مردم پول جمع‌آوری شده بود که به گفته‌ی مسئولان، از آن برای ساخت بندهای برق، استفاده خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: