رسانه‌های پاکستانی گزارش داده اند که سه‌شنبه -۲۲ سنبله- در ولسوالی «کُرم» ایالت خیبرپشنون‌خواه این کشور، در جریان حمله‌ای مسلحانه، سه نظامی پاکستانی کشته شده است.

رسانه‌ها به نقل از ارتش پاکستان گزارش داده اند که حمله از آن سوی خط دیورند، از افغانستان انجام شده است.

در همین حال، تحریک طالبان پاکستانی (تی‌تی‌پی)، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته و می‌گوید که سه نظامی پاکستان را در منطقه‌ی «کُرمِ خرلاچی» این کشور کشته اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

در سوی دیگر، بلاول بتو زرداری، وزیر امور خارجه‌ی پاکستان و رانا ثناالله، وزیر امور داخله‌ی این کشور، این حمله را محکوم کرده و از حکومت سرپرست افغانستان خواسته که مانع حضور و فعالیت تروریستان در اطراف خط دیورند شوند.

امارت اسلامی در برابر گفته‌های مقام‌های پاکستانی واکنشی نشان نداده است؛ اما از این پیش، این دست اتهام‌ها را رد کرده است.

گفتنی است که از این پیش نیز، پاکستان، بارها افغانستان را به پناه‌دادن به تحریک طالبان پاکستانی متهم کرده و از امارت اسلامی خواسته است که از دوام این روی‌کرد دست بردارد.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

تنش‌های مرزی گاه‌گاه میان ارتش پاکستان و امارت اسلامی در یک سال گذشته و ادعای محمدیعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع ملی، مبنی بر هم‌کاری پاکستان با امریکا برای به‌پروازدرآوردن هواپیماهای بی‌سرنشین این کشور از خاک پاکستان برای نظارت از افغانستان، باعث شده که روابط امارت اسلامی و پاکستان به سردی بگراید.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: