یک مجموعه‌ی بازرگانی، تفریحی و فرهنگی ویژه‌ی بانوان در بامیان زیر نام «باغ فامیلی»، با پشتیبانی مالی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ساخته شده و در «دشت عیساخان» بامیان روز دوشنبه، ۱۳ قوس، با حضور مسئولان محلی این ولایت به بهره‌برداری رسیده است.

این مجموعه‌ی بازرگانی، تفریحی و فرهنگی که با هزینه‌ی ۵۶ میلیون افغانی با پشتیبانی مالی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان ساخته شده است، شامل یک مرکز آموزش‌های فنی_حرفه‌ای، یک بازارچه‌ با داشتن ۲۰ دکان، رستورانت، سالن پذیرایی و محیط سبز، سیستم عصری آب و برق و تفریح‌گاه است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

محمداشرف نیازی، مسئول دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در بامیان، از هم‌کاری‌های مسئولان محلی بامیان در تطبیق این پروژه قدردانی کرده و گفته است که این پروژه شامل بازارچه‌ی بانوان و دارای ۲۰ دکان و یک مرکز آموزشی است که در آن رشته‌های فنی_حرفه‌ای، کمپیوتر، زبان و قرآن‌کریم تدریس خواهد شد.

از سویی هم، محمدخان غازی، مسئول مالی و تأمیناتی والی بامیان، بابت ساخت این مجموعه از کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، قدردانی کرده و گفته که زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات انسان‌دوستانه و تطبیق پروژه‌های توسعه‌ای برای مؤسسه‌ها در این ولایت فراهم شده است.

مسئول مالی و تأمیناتی والی بامیان، افزوده است که با گشایش این مجموعه‌ی بازرگانی، تفریحی و فرهنگی، کسب‌وکار و تجارت بانوان تجارت‌پیشه و صنعت‌کار در این ولایت رشد چندبرابری خواهد کرد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او تأکید کرده است که همه مؤسسه‌های ملی و بین‌المللی می‌توانند با اطمینان کامل و با حفظ بی‌طرفی و به دور از وابستگی‌های قومی و سمتی پروژه‌های توسعه‌ای و زیربنایی ‌شان را تطبیق کنند.

گفتنی است که این مجموعه‌ی بازرگانی، تفریحی و فرهنگی، افزون بر داشتن بازارچه‌ی بانوان و مرکز آموزشی، محیط سبز، تفریح‌گاه برای کودکان و بزرگ‌سالان، رستورانت و دیگر امکانات رفاهی و خدماتی مجهز با سیستم عصری آب و برق نیز است که به گفته‌ی مسئولان، مکان خوبی برای ارتقای ظرفیت و رشد توان‌مندی‌های حرفه‌ای و صنعت بانوان تجارت‌پیشه خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: